Filmler: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Savaşçı
Orjinal İsim:Highlander: Endgame
Yönetmen:Douglas Aarniokoski
Senaryo:Gregory Widen, Joel Soisson
Yapım:2000, ABD
Tür:Aksiyon /Macera
Oyuncular:
Christopher Lambert, Adrian Paul, Bruce Payne, Donnie Yen


Konusu:
Ölümsüzler... Zaman ve mekan sınırı tanımayan bir hayatta, varolma savaşını sürdürebilmek için "Oyunun" bir parçası olmak zorunda olanlar...

Efsane bu kez günümüz New York'unda hayat buluyor: Yıl 1990'lar, New York'ta sıradan bir hediyelik eşya dükkanı... günün monoton akışı içinde duyulan korkunç bir patlama, vatanı İskoçya'da acıyı ve ölümü tanımış olan Connor Macleod'u çok eskilere götürecektir.

Sıradışı varoluşuyla kısa sürede yobaz din adamlarının hedefi haline gelen Connor, ölümsüz oluşu nedeniyle zarar görmeyeceğinden; düşmanları ailesine zarar verme yoluna gitmişler ve Connor annesinin yakılarak öldürülmesini eli-kolu bağlı izlemişti. Bu infazı gerçekleştiren kalabalığın arasında bulunan çok güvendiği dostu Jacob Kell de bulunmaktaydı. Kalabalığa engel olmaya çalışan Connor, Jacob'u büyüten rahip Don'u kılıcıyla öldürecek, ve bu olay, onun hayatını çevreleyen felaketlerin ilk halkasını oluşturacaktı.

Yüzyıllar süren yaşamı boyunca sevdiği herkesi birer birer yitirmiş, huzur ve barışı ararken acı ve nefretle yüzleşmişti. Öz kızı Rachel'i patlamada yitirmesi, herkesten ve herşeyden uzaklaşmaya karar vermesine sebep olacaktı çünkü geride değer verdiği sadece kendisi gibi ölümsüz olan kardeşi Duncan Maclead kalmıştı. Ona zarar gelmesini istemeyen Connor, kutsal topraklarda inzivaya çekilir ancak ebedi düşmanı onu burada da rahat bırakmayacaktır.

Bir ölümsüzü yok etmenin tek yolu, kafasını bedeninden ayırmaktır, ve bu dövüşten galip çıkan kişi, öldürdüğü rakibinin enerjisiyle daha da güçlenir. Kutsal Tapınağa düzenlenen baskını öğrenen Duncan, ağabeyinin hayatından endişe eder ve "Gözcü"ye başvurur. Tapınaktaki baskını doğrulayan Gözcü, Duncan'a ağabeyinin ölüm haberini verir. Oysa ki Kutsal Tapınak'ta kan akıtmak oyunun kurallarına aykırıdır. Bu kurala karşı gelen kişi ağabeyi Connor'un öldürdüğü din adamının büyüttüğü Jacob'dur ve öldürdüğü ölümsüzlerin enerjisiyle daha da güçlenmiştir.

"Oyun"da kurallara uymayan daha pek çok şey vardır; sonuçta geriye kalan ölümsüzlerden galip gelen sonu ya da başlangıcı belirleyecektir...


Sinema-Film Tanıtımları
Ana Sayfa

Rastgele Tanıtımlar
Zaman Ötesi
Akıl Defteri
Arabalar
Bulutların Üzerinde
Cennet
Papatya ve Karabiber
Bir Adam Kayboldu
Sürüsüne Bereket
Inşaat
Tanrının Eseri, Şeytanın Parçası

Diğer Sitelerimiz
Şarkı Sözleri
Web DiziniWeb Site (c)2008