Filmler: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Hemşo
Yönetmen:Ömer Uğur
Senaryo:Ömer Uğur, Resul Ertaş
Yapım:2000, Türkiye
Tür:Komedi
Oyuncular:
Okan Bayülgen, Mehmet Ali Erbil, Sümer Tilmaç, Demet Şener, Özlem Yıldız


Konusu:
20 yıl önce babasını kan davasında kaybeden Cebrail, bunun kinini gütmektedir. Annesi ve kardeşi bu devirde kan davası kalmadı diye düşünseler de Cebrail, babasını öldüren Yaşar' ın cezasını kanıyla ödemesi gerektiğine inanır. Kanlısının İstanbul'da olduğu haberini alınca, dedesinin silahını alarak köyünden ayrılır ve İstanbul' a doğru yola koyulur.

İstanbul' da tesadüfen tanıştığı " Çavuş ", aranan 'kanlı' nın kendisi olduğundan habersiz, Cebrail' e yardım edeceğini söyler. Üçkağıtçının teki olan Çavuş' un amacı, Cebrail' in cebinde gördüğü bir tomar parayı çalmaktır. Çavuş' un davetiyle onun evine giden Cebrail, Çavuş' un sevgilisi Romen Tatyana' ya vurulur. Tatyana, arkadaşı Maşenka ile birlikte fahişelik yaparak doktor ofisi için para biriktirmeye çalışmaktadır.

O akşam Cebrail' i soymayı başaramayan Çavuş, onu barlardan birisine kanlısını aramaya götürür. Yaptıkları nedeniyle başı sürekli belada olan Çavuş, kendisini arayan bir adamla karşılaşınca Cebrail, adamla arasına girip silahını çeker. O anda Cebrail' in kendi kanlısı olduğunu anlayan Çavuş, gerçeği Tatyana' ya anlatır. Cebrail' e de, kendisini vurmak isteyen Hamit' in kanlısı Yaşar olduğu yalanını söyler. Hamit' in evine giden Cebrail, onun kanlısı olmadığı,asıl aradığı kişinin Çavuş' un ta kendisi olduğunu anlayacaktır...


Sinema-Film Tanıtımları
Ana Sayfa

Rastgele Tanıtımlar
Boğa
69
Kılıç Balığı
Ripley'in Cinayetleri
Bir Mucizedir Yaşamak
Melekler Çetesi
Shiri
Carpık İlişkiler
Inançlı
Riddick Günlükleri

Diğer Sitelerimiz
Şarkı Sözleri
Web DiziniWeb Site (c)2008